Vajinismus Nedir?

Vajinismus Nedir, google da en çok aranan kelime öbeklerinden biridir. İlk deneyim, ilk gece ve takip eden süreçlerde kadının istemsiz verdiği korku, kasılma ve panik belirtileri ilişkiden kaçınma olarak karşısına çıkar. ilişkiye giremiyorum araması yaptığında karşısına vajinismus kelimesi çıkar. Vajinismus nedir diye arattığında da yalnız olmadığını binlerce kadının aynı dertten muzdarip olduğunu görür.

İlşkiye giremiyorum, annesinin, arkadaşlarının, hatta doğada hayvanların bile yapabildiği birşeyi yapamadığını anlar. Çok üzülür kadın. Her denemesi başarısız olur. Yaşama sevincini yitirir. Ne yapacağını, kime danışacağını bilemez. Yıllardır tabu olarak görülen yasaklı bir şeyi nasıl anlatabilir ki?

Vajinismus doktoru aramaya başlar. Aklı daha da karışır. Hangi teknikle nasıl çözeceği konusunda kararsız kalabilir. Hekimin mesafe olarak yakınlığı, uzaklığı, cinsiyeti, uygulaması, vajinismus tedavi ücreti gibi birçok değerlendirmesi gereken süreç karşısına çıkar.

Vajinismus tedavisi nasıl yapılır? Birçok tekniği basamaklı olarak kullanan, cinsel beyin odaklı ve vajinismusta hipnoz ile bedensel ve zihinsel gevşeme oluşturup vajene ait kısa süreli çalışma içeren teknik oldukca kapsamlı olup kısa sürede, kolayca vajinismusu çözerek rahat ilişki yaşamanızı sağlayabilir.