Vajinismus ve Cinsel İsteksizlik

cinsel isteksizlik-vajinismus

Vajinismus ilişkinin istem dışı belirtilerle kadın tarafından engellenmesidir. Cinsel isteksizlik ise; cinsel enerjinin yani libidonun düşüklüğü, ilişki olmasa da olur düşüncesi, geçmişte ilişkiye ait yoğun kültürel kodlar ve cezalandırılma duyguları ile kurgulanan zihnin kadın evlendikten sonra da devam etmesidir. Cinsel isteksizlik tek başına bulunabileceği gibi vajinismus ile birlikte de olabilir. Vajinismus tedavisi sırasında hipnoz tedavisi ile buna dönük çalışma da yapılmaktadır.

 

Vajinusmus Hızlıca Çözüme Ulaşabilirken Cinsel İsteksizlik Zaman Alabilir

Şu anki tedavi teknikleri ile vajinusmus üç saatlik bir çalışma ile gün içinde çözüme gidebilirken, cinsel isteksizliğin ağır olduğu vakalarda Cinsel Beyin’in aktive edilmesine dönük eğitimler zamana ve deneyimlere yayılır. Kadın ve erkek birbirlerinin bedenlerini, istemlerini adım adım tanımaya ve birbirlerine nasıl haz vereceklerini öğrenmeye başlarlar. Ayrıca kadınların cinsel beyinlerinin eğitimleri için açmış olduğumuz çalıştaylara katılabilirler.

 

Vajinismus Tedavisi İlişki İçin İlk Basamaktır

Vajinismus tedavisi gerçekleştirilmeden cinsel beyin eğitimi hatalı olur. Öncelikle kadın ilişkiyi rahatça yaşayacak ki ardından ne kadar haz alabildiğini görebilsin. Takibinde hazza ait eksiklikleri varsa bunları da ayrı eğitim ve terapi modüllerimiz ve whats app kadın gruplarımıza katılarak geliştirmesi mümkün olacaktır.