hipnoz-vajinismus

Vajinismus tedavi süresi nasıl kısalır?

Vajinismus klasik tedavilerine baktığımızda öğrenme sürecinin yavaşlığı ve kasılmaların kontrolünün uzunca bir zaman aldığını görmekteyiz. Bu durum haftalık görüşmeler ve 12 haftalık bir programı gerektirmektedir. Bu programın sonucunda bir grup hasta farklı sebeplerden ötürü çözümsüz kalabilmektedir. Dolayısıyla daha geniş başarı oranına sahip bir tedavi protokolü arayışı gerektiği aşikardır.

Vajinismus farklı tedavi protokolü nedir?

Vajinismus tedavisinde eklektik ve entegratif bir tedavi, klasik tedavi protokolüne alternatif ve daha kısa sürede ve daha iyi başarı oranları ile karşımıza çıkmaktadır. Bu yeni tedavi sürecinde; “Ayna nöron aktivasyonlu psikoeğitim + Hipnoz ile kasılmaların kaldırılması ve soruna dönük terapi + Geri bildirimli ve holotropik solunumlu davranışçı uygulama” içerir. Bu tedavi protokolü Tıbbi Hipnoz kongresinde “Dr. Ulusoy Teknik II” olarak isimlendirilmiştir.

Vajinismus tedavisi “Dr. Ulusoy Teknik II” ne kadar sürede başarıyı sağlar?

Vajinismus hastası sabah alınır. Üç saatlik eklektik ve entegratif uygulama yapılır. Takibinde kaldığı otele gönderilir. Otelde sabah öğrettiğimiz çalışmaların kısa süreli tekrarını yapar. Öğleden sonra hipnoz ile ilişkiye ait terapi seansı yapılır. Deneyimi yaşamaları için yeniden kaldıkları otele gönderilirler. Akşam deneyimi yaşarlar.