Hipnozla Cinsel Tedavi

hipnozla-vajinismus-tedavisi

Hipnoz Nedir?

Hipnoz, uyku ile uyanıklık arasında değiştirilmiş bilinç hali oluşturularak, zihinsel dirençlerin kaldırılıp, kişinin sorununa dönük, pozitif telkin, metafor ve imgelerin verildiği özel zihin halidir. Hipnozun bilinen bir komplikasyonu yoktur. Öğrenmeyi hızlandırarak değişimi sağlatan bir süreçtir.

 

Hipnozla Cinsel Tedavi Nasıl Yapılır?

Hipnozla cinsel tedavi sürecinde, öncelikle sorunun formülasyonu yapılır. Takibinde yapılan formülasyona göre hipnoterapi uygulanır. Pozitif telkinler, metaforlar ve imge terapi ile sorunlar çözüldükten sonra cinsel terapide etkinliği arttırmak için Simülasyon Tekniği kullanılır. Cinsellikte hazzı arttırmak için arzu, istek aşamasına dair simülasyon tekniği ile zihne yeni öğrenme ve deneyimleme yolları sağlarız.

 

Hipnozla Vajinismus Tedavisi Nasıl Yapılır?

Hipnozla vajinismus tedavisi sürecinde ise, üç basamak dahilinde terapi planlarız. Birincisi; Bilişsel, Davranışçı, Dinamik ve Varoluşçu yapılar bağlamında soruna dönük çalışırız. İkincisi; Hipnoz ile bedendeki kasılmaları kaldırıp gevşeme sağlanır Üçüncüsü ise; zihni cinsel ilişkiye ait imge, metafor ve telkin ile hazırlarız. Üç aşama ve üç saatlik bir çalışma ile vajinismus sorunu çözüme ulaştırılır.